Dodaj do Ulubionych Wydrukuj Poleć stronę

INFORMACJA O SZKOLENIU "Kasjer Walutowo-Złotowy" W TRYBIE ZDALNYM

Naturalnie szkolenia kasjerskie od zawsze związane były i są z praktyką, z możliwością dotknięcia i obejrzenia znaków pieniężnych. Poniżej przedstawiam jednak zalety szkolenia online i udowadniam, że takie szkolenie spełnia swoje zadanie. SZKOLENIE DLA OSÓB, KTÓRE NIE ZNAJDUJĄ CZASU NA KURS STACJONARNY.

1. Wiedza:  jako prowadzący szkolenie naturalnie przekazuję ten sam zakres wiedzy co podczas kursu tradycyjnego.  Zaletą kursu online jest kontakt z prowadzącym i możliwość zadawania pytań oraz rozwiewania wszystkich watpliwości.  Porównując do szkoleń e-learningowych, podczas których słuchacze monotonnie „przeklikują” materiał dotyczący tematu, kurs online jest szkoleniem żywym i w dalszym ciągu bardzo interesującym. Znajdujemy czas na wiedzę dodatkową, dygresyjną, anegdotki, to wszystko czyni szkolenie bardziej pełnym, ciekawym, pozwala lepiej przyswoić wiedzę. Takie szkolenie wymaga prowadzącego z dużym doświadczeniem, dobrym kontaktem ze słuchaczami oraz umiejętnością zainteresowania słuchaczy tematem. Takimi właśnie atutami mogę się pochwalić.

1. Forma szkolenia: podczas szkolenia omawiając tematykę rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych przedstawiam przykłady banknotów oraz monet, autentycznych i fałszywych. Mam możliwość precyzyjnego zaprezentowania banknotów w całości, jak i w konkretnych ich fragmentach. Podczas prezentacji korzystam również z lupy dzięki czemu słuchacze mogą zobaczyć kluczowe fragmenty banknotów w powiększeniu. Można by rzec , że słuchacze patrzą okiem prowadzącego, okiem eksperckim. Pracujemy na wielu zdjęciach banknotów stworzonych przeze mnie w makrofotografii. Ponadto szkolenie jest interaktywne z wykorzystaniem wielu pomocnych stron  www. W porównaniu do szkolenia tradycyjnego w tym względzie kurs nic nie traci ze swojej jakości - a nawet zyskuje.

1. Ćwiczenia: ćwiczenia podczas szkolenia polegają na oglądaniu i dotykaniu banknotów. W kwestii oglądania, jak wykazałem powyżej słuchacze nic nie tracą. W temacie wykorzystywania zmysłu dotyku podczas kursu  - należy stwierdzić, że nie ma szans na to aby słuchacz dotknął banknoty fałszywe. Uzasadnionym wydaje się jednak stwierdzenie, że słuchacze w tym względzie nie tracą zbyt wiele. Zmysł dotyku choć oczywiście jest ważnym w temacie rozpoznawania autentyczności - nie jest kluczowy, a wypracowanie tzw. „pamięci dotykowej”, nie dzieje się podczas szkoleń, a możliwe jest dopiero podczas codziennego wykonywania czynności kasjerskich. Jeśli istnieją takie możliwości proponuję żeby kursanci zaopatrzyli się na czas szkolenia w banknoty prawdziwe. Oczywiście najłatwiej o banknoty polskie: np. 10 PLN i 50 albo 100 PLN. Kto ma możliwość niech zaopatrzy się w przykłady banknotów euro np.: 5 oraz 50 (optymalnie gdyby to były dwie wersje - tradycyjna 2002 i nowa seria „Europa”), banknotów dolarów amerykańskich (szczególnie nominał 100 USD tzw. „duże głowy” oraz „kolorowe”), banknotów funtów brytyjskich GBP oraz przykład franków szwajcarskich - CHF. Brak możliwości zdobycia na czas szkolenia banknotów walut obcych nie jest przeciwskazaniem do uczestnictwa w kursie.

1. Materiały szkoleniowe: do uczestników szkolenia wysyłam autorskie materiały szkoleniowe w pdf-ie. Jednocześnie podczas kursu wykorzystywane będą materiały internetowe związane z tematem szkolenia. Pojawią się wartościowe i interesujące źródła wiedzy internetowej w temacie rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych.

1. Szczegóły techniczne: szkolenie realizowane będzie za pośrednictwem aplikacji Teams. Słuchacz powinien dysponować komputerem i nie musi mieć zainstalowanej aplikacji Teams.

1. Miejsce szkolenia: podstawowa zaleta kursu, uwzględniając problem epidemiczny, to naturalnie możliwość realizacji kursu bez konieczności obcowania z innymi osobami.

1. Czas szkolenia: proponujemy sugerowane terminy szkoleń otwartych. Jednocześnie w związku z nowatorską formą kursu pojawiają się nowe możliwości w uzgodnieniu dogodnego terminu kursu. Kurs będzie realizowany z założenia  w 9 do 10 godzin zegarowych z możliwością wydłużenia bądź skrócenia czasu szkolenia.  Porównując kurs online do kursu tradycyjnego należy stwierdzić, że pojawiają się oszczędności w czasie związane z brakiem konieczności rozdawania banknotów, realizacji ćwiczeń itp. Kurs proponujemy dla osób chętnych w wersji jednego spotkania ale również w wersji z rozbiciem na dwa spotkania. Podczas kursu przewidziane będą przerwy regeneracyjne.

1. Dodatkowy bonus: jako dodatkową korzyść oferuję, w przyszłości,  możliwość odebrania praktyki podczas tradycyjnego kursu. Uczestnictwo w takim kursie nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami. Również  - niezmiennie - oferuję konsultacje zawodowe po szkoleniu.

1. Zaświadczenia: zaświadczenia o ukończeniu kursu wysłane będą po szkoleniu, przesyłką poleconą za pośrednictwem Poczty Polskiej.
m92http://www.ciszek.edu.pl/rysunki/menu/Szkolenia-on.jpgm99http://www.ciszek.edu.pl/rysunki/menu/Programy szkoleń - INFORMACJA O SZKOLENIU "Kasjer Walutowo-Złotowy" W TRYBIE ZDALNYM-on.jpg
© Copyright 2009, Edukacja Wojciech Ciszek | realizacja www.grupa26.pl | Polityka prywatności